Home Najdôležitejšie Novozložená britská dvojica vystavila stopku grandslamovým šampiónom: Polášek s Dodigom o titul nezabojujú

Novozložená britská dvojica vystavila stopku grandslamovým šampiónom: Polášek s Dodigom o titul nezabojujú

by Roderik Pastier
Filip Polášek, Ivan Dodig

MIAMI – Slovenský tenista Filip Polášek po boku Chorváta Ivana Dodiga prekvapivo podľahli britskej dvojici Evans/Skupski po setoch 6:7(4), 6:1, 8:10.


Prvý set sa niesol v znamení dominantných výkonov na podaní. Polášek s Dodigom čelili v siedmom geme trom brejkbalom, ale britský pár poskytnuté príležitosť nevyužil. O osude vyrovnanej úvodnej sady rozhodovala až skrátená hra, v ktorej čerství grandslamoví šampióni ťahali za kratší koniec.

Druhý set mal diametrálne odlišný scenár v porovnaní s úvodnou sadou. Už v prvej hre sa podarilo slovensko-chorvátskej dvojici prelomiť podanie Britov a náskok jedného brejku v závere setu ešte zveľadili, keď za stavu 3:1 opäť brejkli Skupskeho s Evansom a bolo vyrovnané.V rozhodujúcom supertajbrejku nezachytil Polášek s Dodigom úvod a rýchlo prehrávali už 1:5. V ďalšom priebehu sa im podarilo znížiť na 6:7, ale záver zápasu si novozložená britská dvojica postrážila a postúpila do finále, v ktorom narazí na chorvátsky pár Pavič/Mektič.

Zdroj: ts

Podobné články

Leave a Comment

5 × three =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy