Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (Foto: TASR/AP - Refugio Ruiz)

Nového trénera dlho nehľadala: Plíškovú povedie bývalý kouč Filipa Poláška!

PRAHA – Už je to vonku! Bývalú svetovú jednotku a súčasnú najlepšiu českú tenistku Karolínu Plíškovú bude trénovať Leoš Friedl. Wimbledonský víťaz v zmiešanej štvorhre z roku 2001 nahradí Nemca Saschu Bajina, s ktorým česká hráčka ukončila spoluprácu minulý týždeň po dvadsiatich mesiacoch.


Friedl už s Plíškovou krátko spolupracoval pred rokom. „Samozrejme sa na spoluprácu s „Kájou“ veľmi teším. Máme už spolu výbornú skúsenosť z minuloročnej tour v USA, kde sme sa stihli spoznať,“ uviedol štyridsaťpäťročný tréner v tlačovej správe.

S novým tímom odletí Plíšková na turné po amerických betónoch 27. júla. Tridsaťročná hráčka, ktorá sa v Marbelle pripravuje s novým britským kondičným trénerom Jezom Greenom, má v pláne štarty v San Jose, Toronte, Cincinnati a na US Open.

Práve túto časť sezóny s Friedlom absolvovala aj vlani po tom, čo Bajin nedostal víza na pobyt v USA. Pod jeho vedením odohrala deväť zápasov, z ktorých sedem vyhrala a bola v semifinále v Cincinnati a vo štvrťfinále US Open.

„Je to pre mňa výzva a zároveň veľká zodpovednosť. Naším primárnym cieľom bude získať späť stratenú hernú i psychickú pohodu. Určite nebudem chcieť zasahovať do Karolíninho tenisu, jej štýl je úspešný, bola vďaka nemu aj svetovou jednotkou. Zameriame sa ale na pár konkrétnych prvkov a máme samozrejme stále tie najvyššie ciele,“ plánuje Friedl. Naposledy trénoval slovenského deblistu Filipa Poláška a vlani ho doviedol k titulu vo štvorhre na Australian Open.

Bajin bol siedmym koučom Plíškovej od roku 2014. Posledným turnajom, ktorý pod jeho vedením odohrala, bol Wimbledon. Na londýnskej tráve vypadla v 2. kole a neobhájila minuloročnú finálovú účasť. Tá bola jej najvýraznejším počinom počas jej spolupráce s Bajinom. Pod jeho vedením nevyhrala ani jeden turnaj a tento rok sa po zlomenine ruky zo zimnej prípravy skôr trápi.Kvôli zraneniu vstúpila Plíšková do sezóny až v marci. Odvtedy na okruhu WTA zvíťazila len v deviatich z dvadsiatich zápasov. Iba na dvoch turnajoch vyhrala viac ako jedno stretnutie, jej najväčším úspechom je semifinále zo Štrasburgu. Vo svetovom rebríčku jej patrí 15. miesto.

Po US Open plánuje Plíšková hrať dva turnaje v Japonsku. Potom by sa chcela v októbri predstaviť v Ostrave a rada by reprezentovala Česko na novembrovom finále Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rebecca Šramková, W60 Trnava

Slováci v akcii: Pondelok 5. decembra

BRATISLAVA – Dnešný deň bude v akcii 15 slovenských zástupcov. M15 Trnava (15 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − five =