Home Roland GarrosGrandslam Novak Djokovič viní zo svojho zranenia organizátorov Roland Garros a zlý stav kurtov

Novak Djokovič viní zo svojho zranenia organizátorov Roland Garros a zlý stav kurtov

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, ATP Roland Garros 2024, Paríž

Novak Djokovič kritizuje organizátorov Roland Garros. Viní ich zo zlého stavu kurtov, neochoty s tým niečo robiť a pripisuje tomu svoje zranenie

Svetová jednotka Novak Djokovič má za sebou ďalšiu poriadne ťažkú skúšku. V osemfinále grandslamového Roland Garros bol doslova niekoľko loptičiek od prehry s Argentínčanom Franciscom Cerundolom. Porazil ho po piatich setoch a to aj napriek zranenému kolenu. Istý čas sa zdalo, že má obrovské problémy s pohybom, dokonca si vyžiadal aj ošetrenie.

“Spýtal som sa hlavného rozhodcu, či by nebolo dobré pozametať kurt. Je jasné, že nie pri každej zmene strán, ale aspoň trochu častejšie a nečakať do konca setu. Hovorí, že to zistí a po rozhovore s nadriadeným hovorí, že nie. Sám som požiadal o rozhovor s nadriadeným a požiadal som ho, aby vysvetlil prečo. Nehľadám niekoho, koho by som mohol obviniť, len sa snažím pochopiť, ako môže dôjsť k poškodeniu kurtu, ak sa bude zametať? Stále to čistíme nohami, hráči si čistia čiaru pred podaním,” hneval sa Novak Djokovič na tlačovej konferencii po zápase.

Z neadekvátneho prístupu organizátorov a zlej kvality kurtu viní svoje zranenie kolena, pre ktoré nie je isté, či bude schopný nastúpiť na štvrťfinále.

“Nechápem, ako to poškodzuje kurt. Naopak, hráčom by pomohlo, keby sa na kurt nanieslo viac antukyy, aby sa znížilo riziko pošmyknutia. Pri pohybe počas výmeny odhrnieme antuku a na niektorých miestach ostane prakticky len betón,” sťažoval sa srbský tenista, ktorý potrebuje postúpiť do finále, aby si udržal pozíciu svetovej jednotky.

“Teraz ľudia z môjho tímu komunikujú s organizátormi Roland Garros, len sa snažia zistiť dôvod. Snažím sa pochopiť, prečo je také ťažké to urobiť a prečo nám stále hovoria nie. Len tomu nerozumiem. Tieto stavy nemôžeme považovať za normálne. Sú nezvyčajné. Týždeň pršalo a neprialo počasie, čo ovplyvnilo kurt. Som si istý, že ľudia, ktorí sa o kurt starajú, majú veľa práce. Nehovorím, že to robia zle, to nie. Snažia sa zo všetkých síl. Len sa snažím pochopiť, na čo čakáme? Dnes som sa zranil. Áno, prežil som a vyhral zápas. Super. Ale budem môcť hrať ďalší zápas? Neviem. Neviem, aké vážne je zranenie. Dalo sa však tomuto zraneniu zabrániť? Možno, ak by sa kurt počas setu upratoval častejšie. Nežiadam viac,“ dodal značne vykoľajený Novak Djokovič.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × two =