Home Najdôležitejšie Novak Djokovič: Týmto ma Nadal nahneval v začiatkoch kariéry

Novak Djokovič: Týmto ma Nadal nahneval v začiatkoch kariéry

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, Rafael Nadal

Novak Djokovič prehovoril na viacero zaujímavých tém. Ako ho Nadal nahneval v začiatkoch ich rivality? Prečo v ňom mladí prebúdzajú zviera? A hovoril aj o svojich výbuchoch na kurte.

Novak Djokovič hovoril o tom, ako ho mladí hráči motivujú. “Neviem, ako to vyznie, ale mladí tenisti, ktorí sú hladní po víťazstvách, plní inšpirácie a túžby predviesť svoj najlepší tenis v zápasoch so mnou, sú mojou ďalšou motiváciou. Myslím, že vo mne vyvolávajú zviera,“ cituje Djokoviča CBS News.

Niečo na tom určite pravdy bude. Napokon, Srb Novak Djokovič má 36 rokov a za sebou má neuveriteľnú sezónu. Na všetkých štyroch grandslamoch hral vo finále, získal z toho tri tituly. Ovládol aj Turnaj majstrov a sezónu zakončil ako svetová jednotka.

V rozhovore pre CBS News sa Novak Djokovič vrátil aj ku veľkej kontroverzii, ktorá nastala na Australian Open 2022. Djokovič sa odmietal očkovať proti koronavírusu a napokon bol z Austrálie deportovaný.

“Bol som vlastne vyhlásený za hlavného zloducha sveta. V skutočnosti bola väčšina sveta proti mne. Mal som podobné skúsenosti na kurte, keď ma obecenstvo nepodporovalo, ale toto sa mi stalo prvýkrát. Nie som proti očkovaniu, som za slobodu voľby, pokiaľ ide o túto otázku,” reagoval rekordný 24-násobný grandslamový šampión.

Djokovič si zaspomínal tiež na začiatky svojej rivality s Nadalom. “Hrali sme s Nadalom na Roland Garros a jeho skrinka bola vedľa mojej v šatni. Boli sme blízko seba. Snažili sme sa dať si priestor, ale šatňa nie je taká veľká. Nadal skákal a bežal vedľa mňa v šatni, kým išiel na kurt. Dokonca som počul hudbu, ktorú počúval v slúchadlách. Nahnevalo ma to. Na začiatku mojej kariéry som si neuvedomoval, že toto je súčasť scenára. Tak mi to vadilo. Ale zároveň ma to motivovalo, aby som niečo dokázal, aby som ukázal, že som pripravený na zápas.”

Novak Djokovič prehovoril aj o emóciách na kurte. Občas hádže či láme rakety, odpáli loptičku do hľadiska, prípadne nakričí na členov svojho tímu.

“Psychická odolnosť nevzniká len tak. Prichádza s časom, s prácou. Myslím si, že rozdiel medzi športovcami, ktorí sa môžu stať najväčšími šampiónmi a tými, ktorí sa snažia dosiahnuť vysokú úroveň, je v schopnosti neuviaznuť v emóciách na dlho. Pre mňa je emocionálne obdobie krátke. Áno, cítim tieto emócie, priznávam. Niekedy mám pocit, že by som mohol vybuchnúť. Kričím na kurte, nech sa deje čokoľvek. Ale potom sa odrazím a reštartujem. Nie som hrdý na to, keď počas zápasu zlomím raketu. Hanbím sa, keď to robím. Ale zároveň sa akceptujem ako človek s nedostatkami,“ hovoril srbský tenista pre CBS News.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + nineteen =