Home Najdôležitejšie Novak Djokovič stratil nervy a po minúte a pol odišiel z rozhovoru s BBC: Čo ho nahnevalo?

Novak Djokovič stratil nervy a po minúte a pol odišiel z rozhovoru s BBC: Čo ho nahnevalo?

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, Wimbledon 2024, Londýn

Srb Novak Djokovič neudržal nervy na uzde a po minúte a pol ukončil rozhovor s britskou televíziou BBC.

Novak Djokovič bez boja postupuje do semifinále grandslamového Wimbledonu. Austrálčana Alexa De Minaura do zápasu nepustilo zranenie boku. Srbský tenista tak je len dve výhry od zisku 25. grandslamovej trofeje.

Po štvrťfinálovej výhre Djokoviča s Holgerom Runeom sa riešil kontroverzný moment, keď sa Srb pustil v záverečnej reči do fanúšikov, ktorí mu nepriali a vyvádzali ho z miery pokrikom “Ruuuune”, ktorý znel ako bučanie. Novak Djokovič im to vrátil a zaželal im dobrú noc v štýle “Goooood night”.

Srb stratil nervy v rozhovore so zástupcami britskej televízie BBC, keď rozhovor ukončil po minúte a pol. Z miery ho vyvádzali neustále sa opakujúce otázky na správanie fanúšikov a jeho reakciu k nim.

Čo si teraz myslíte o svojej reakcii na neúctivé správanie fanúšikov? “To isté,” odpovedal Djokovič. Nasledovala ďalšia otázka týmto smerom – Vyhrali ste tu sedemkrát. Myslíte si, že sa s vami zaobchádza s rešpektom, ktorý si zaslúžite? “Počujte, v rozhovore na kurte som ďakoval ľuďom, ktorí sa správali úctivo. Viem, že nie je ľahké sledovať celý deň tenis. Bol som vďačný, neberiem to ako samozrejmosť. Je veľa dôvodov, prečo stále hrám – publikum, ľudia, ktorí si skutočne vážia hráčov a našu snahu. Vážim si, že si kúpia lístky a prídu podporiť nás, tenis, tento nádherný turnaj. Vždy sa snažím byť za to vďačný. Keď si myslím, že publikum prekračuje hranice, reagujem. Svoje slová a činy na kurte neľutujem,” reagoval srbský tenista.

Ako psychicky reagujete na moment, keď si uvedomíte, že vás verejnosť nerešpektuje? Pomáha vám to hrať lepšie? Prišla ďalšia otázka na negatívne postoje publika k Djokovičovi. “Máte nejaké ďalšie otázky? Tie, ktoré sa netýkajú fanúšikov? Sústredíte sa len na toto alebo budú otázky ohľadom zápasu?,” odvetil podráždene Novak Djokovič. “Toto je tretia otázka. Povedal som všetko, čo som chcel,” dodal.

Nepomohla ani snaha o zmenu témy. Keď sa ho opýtali na ďalší zápas proti Alexovi De Minaurovi, Djokovič odpovedal: “Áno, teším sa na zápas. Nebude to ľahké.” A následne z rozhovoru odišiel.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + 13 =