Home Najdôležitejšie Novak Djokovič šokuje: Po viac ako 15 rokoch ďalší rozchod s Mariánom Vajdom

Novak Djokovič šokuje: Po viac ako 15 rokoch ďalší rozchod s Mariánom Vajdom

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Marián Vajda

BELEHRAD – Srbská svetová dvojka Novak Djokovič a 56-ročný slovenský tréner Marián Vajda sa opäť rozchádzajú.


V novej sezóne už bez Vajdu

Slovenský kouč, ktorý bol pri všetkých 20 grandslamových tituloch srbského fenoména, podľa srbských médií už od začiatku sezóny nepokračuje v Djokovičovom tíme. Podľa Tennis Majors sa dvojica mala dohodnúť o konci spolupráce ešte po minuloročnom Turnaji majstrov v Turíne.

Skúsený slovenský kouč necestoval s Djokovičom ani do austrálskeho Melbourne a nebol prítomný ani na jeho poslednom turnajovom vystúpení v Dubaji, ale svojho zverenca podporoval na diaľku. Od roku 2019 sa Vajda v tíme Djokoviča stiahol viac do úzadia a viac na svoje plecia zobral prichádzajúci Chorvát Goran Ivaniševič, ktorý do tímu pribudol. Vajda, ktorý potvrdil, že sa chce viac venovať rodine tak dlhoročnú srbskú jednotku sprevádzal na menšom počte turnajov ako kedysi.Odbudol len Vajda

Noleho tím okrem odchádzajúceho Vajdu zostáva v rovnakom zložení, keď okrem hlavného trénera Ivaniševiča v ňom sú aj kondičný tréner Marco Panichi a dvojica fyzioterapeutov Ulises Badio a Miljan Amanovič. So slovenským koučom spolupracoval Djokovič dohromady už viac ako 15 rokov, keď po spoločnom období 2006-2017 sa po krátkej ročnej pauze od roku 2018 Vajda opäť vrátil do trénerského tímu Srba.

Nezaočkovaný Djokovič, ktorý po deportácii z Austrálie nemohol štartovať na úvodnom grandslame sezóny stále nevie, kde sa bez nutnosti vakcinácie bude môcť zúčastniť. Jeho prvá tohtoročná zastávka v Dubaji mu príliš nevyšla, pretože prekvapujúco skončil už v štvrťfinále na rakete českého kvalifikanta Veselého a tento týždeň po dlhom kraľovaní prepustil prvé miesto v rebríčku ATP Rusovi Medvedevovi. Bez vakcíny sa Nole zrejme nepredstaví ani na najbližších podujatiach zo série Masters v Indian Wells a na Miami.

Zdroj: ts, Tennis Majors

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × five =