Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Novak Djokovič sa môže radovať: Štartovať tam bude môcť aj keď nie je zaočkovaný

RÍM – Srbský tenista Novak Djokovič bude môcť štartovať na májovom turnaji ATP v Ríme, aj keď nie je zaočkovaný proti Covid-19. V stredu to potvrdil prezident Talianskej tenisovej federácie Angelo Binaghi.


Pravidlá stanovuje vláda a ATP

„Pravidlá ohľadom účasti hráčov stanovuje vláda a ATP,“ uviedol počas prezentácie turnaja (8.-15. mája) Binaghi, ktorý v tejto záležitosti komunikoval s Valentinou Vezzaliou, členkou talianskej vlády zodpovednej za oblasť športu.

VIDEO Novak Djokovič do prípravy na Roland Garros dáva všetko: Mentálne som už tam

Súčasné talianske zákony požadujú pri vstupe do krajiny vakcináciu, prekonenie ochorenia Covid-19 alebo negatívny test. Djokovič povedal, že mal minimálne dvakrát pozitívny výsledok testu, ten posledný vlani v decembri.Nezaočkovaný Djokovič nemohol obhajovať titul na grandslamovom turnaji Australian Open a zaútočiť na rekordný 21. titul z podujatí veľkej štvorky. Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke mu zrušil vízum „z dôvodu verejného záujmu“. Svetovú jednotku následne z krajiny deportovali.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Nadal nestratil ani set, Kyrgios vybojoval päťsetovú drámu: Dám si pohár červeného vína a bude to dobré

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal skompletizoval zoznam štvrťfinalistov dvojhry vo Wimbledone. Víťaz rekordných 22 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + one =