Home Australian Open Novak Djokovič o budúcoročnej účasti na Australian Open: Nie je to v mojich rukách

Novak Djokovič o budúcoročnej účasti na Australian Open: Nie je to v mojich rukách

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, syn

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič stále nevie, či bude môcť hrať na budúcoročnom Australian Open.


Čaká pozitívne správy

“Naozaj to nie je v mojich rukách, takže dúfam, že dostanem nejaké pozitívne správy,” povedal vo štvrtok.

Tridsaťpäťročný Djokovič nie je zaočkovaný, kvôli čomu prišiel už o niekoľko turnajov. Tento rok na prvom Grand Slame sezóny neštartoval, i keď pôvodne dostal výnimku na vstup do krajiny, keďže tvrdil, že v decembri 2021 prekonal koronavírus. Po desaťdňovej právnickej ságe ho však nakoniec z Austrálie deportovali.Novak Djokovič nesúhlasí s tým, čo dovolila jeho manželka Jelena ich 5-ročnej dcére

Pre odmietavý postoj k vakcíne nemohol štartovať ani na nedávnom US Open. USA a Kanada totiž nepovoľujú vstup do krajiny zahraničným občanov bez vakcíny a tak Djokovič prišiel aj o ďalšie štyri turnaje v Severnej Amerike.

Žiadne výčitky nemá

Srbský tenista tento rok štartoval z Grand Slamov len na Roland Garros, kde vypadol po štvrťfinálovej prehre s Rafaelom Nadalom, a vo Wimbledone, kde pridal svoj 21. grandslamový titul. Odvtedy neštartoval a predstaví sa až na Laver Cupe, ktorý odštartuje v piatok. “Nemám žiadne výčitky. Samozrejme, som smutný, že som nemohol hrať na US Open, ale bolo to moje rozhodnutie a vedel som, aké budú dôsledky. Takže som ich akceptoval,” povedal.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 2 =