streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieNovak Djokovič nie je fanúšikom dvojtýždňového formátu turnajov Masters: Vysvetlil prečo

Novak Djokovič nie je fanúšikom dvojtýždňového formátu turnajov Masters: Vysvetlil prečo

Novak Djokovič vysvetlil, prečo nie je veľkým fanúšikom dvojtýždňového formátu turnajov kategórie Masters.


V roku 2021 antukový turnaj Masters v Madride prešiel z formátu 64 hráčov v hlavnom turnaji na 96 hráčov a tým sa turnaj natiahol na dva týždne. Tento rok na rovnaký formát prešiel turnaj Masters v Ríme. Dáva šancu viacerým hráčom, čo je veľmi pozitívne. Uvedomuje si to aj Novak Djokovič, ale veľkým fanúšikom tohto formátu nie je.

„Ja osobne toho nie som veľkým fanúšikom, pretože už máme štyri grandslamové turnaje, ktoré zaberú dva plus jeden týždeň, ak idete naplno s tréningom,” cituje Djokoviča Sportskeeda.

„Pozitívom je, že to dáva viacerým hráčom príležitosť byť v hlavnom pavúku. Čo sa týka organizácie, vidím to ako veľkú výzvu. Je to veľký zhon privítať toľko hráčov navyše a ich členov tímu, zabezpečiť transport a všetko,” pokračoval srbský tenista.

„Na organizáciu to kladie ešte väčšiu úlohu. Boli sťažnosti v Madride a Ríme od hráčov na ich ubytovanie a transport. Je to výzva. Samozrejme, ak nebudete rozširovať svoje zariadenia, budú z toho problémy,” dodal Novak Djokovič, ktorý stroskotal v Ríme vo štvrťfinále na Dánovi Runem.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + 2 =

Slováci v akcii