Home Australian Open Novak Djokovič hrozbou pre Austráliu: Súd zverejnil rozsudok, ktorý rozhodol o deportácii srbskej jednotky

Novak Djokovič hrozbou pre Austráliu: Súd zverejnil rozsudok, ktorý rozhodol o deportácii srbskej jednotky

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

MELBOURNE – Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke uviedol, že pre jeho krajinu bolo rozumné vyhostiť z krajiny srbského tenistu Novaka Djokoviča. Podľa sudcov, ktorí o tom rozhodli, sú Djokovičove protivakcinačné názory hrozbou pre austrálsku verejnosť.


Federálny súd krajiny zvrejnil vo štvrtok rozsudok, ktorý rozhodol o deportácii Djokoviča. Srb v nedeľu neuspel na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré predtým v piatok nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke.

Novak Djokovič
Novak Djokovič odchádza z detenčného hotela na federálny súd (Foto: TASR/AP – James Ross)

Nechcel byť očkovaný

Lídra svetového rebríčka deportovali z krajiny. Deväťnásobný šampión Australian Open prišiel prvýkrát o vízum ešte 6. januára krátko po prílete do Melbourne, keď pohraničné úrady usúdili, že nespĺňa podmienky vstupu do krajiny. Djokovič potom strávil niekoľko dní v zariadení pre imigrantov, no minulý pondelok uspel s odvolaním na prvostupňovom súde a začal s tréningom. Minister Hawke však v piatok využil svoju osobitnú právomoc a opätovne tenistovi zrušil vízum. “Minister mohol vyvodiť dôsledky z toho, že sa pán Djokovič nedal zaočkovať, pretože bol proti očkovaniu resp. nechcel byť očkovaný,” vyhlásili sudcovia.Svetová hviezda môže ovplyvniť ostatných

Djokovičov právny tím argumentoval, že neexistuje žiadny dôkaz pre takýto názor, ale sudcovia uviedli: “Ikonická svetová tenisová hviezda môže ovplyvniť ľudí všetkých vekových kategórií, mladých či starých, ale najmä mladých a ovplyvniť ich, aby ho napodobnili jeho kroky.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − eleven =