Home Najdôležitejšie Gombos v Eastbourne nevyužil ani druhú šancu: S austrálskym favoritom neudržal vedenie

Norbert Gombos

EASTBOURNE – Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP v Eastbourne.

V pozícii “lucky losera” neudržal vedenie s Austrálčanom Alexejom Popyrinom, ktorému podľahol po setoch 6:4, 4:6, 1:6.

Gombos, ktorý v kvalifikácii skončil na rakete Mikaela Ymera, zaskočil favorita v úvodnom sete, keď po dvoch zahodených brejkbaloch na úvodnom podaní Popyrina brejkol Austrálčana hneď v tretej hre zápasu a set dopodával do víťazného konca.

Dráma pokračovala aj v druhom dejstve, keď si opäť obidvaja hráči držali podanie až do desiatej hry, v ktorej Popyrin po prvý raz v zápase zobral servis slovenskému súperovi a vyhral druhý set 6:4.

Rozhodený Gombos už v rozhodujúcom dejstve nemal dosť síl, hneď v druhej hre si stratil podanie a razom prehrával už 0:3. Vyhratá štvrtá hra záverečného setu bola napokon pre Gombosa jedinou a v Eastbourne tak nevyužil ani druhú ponúknutú šancu.

dvojhra – 1. kolo: Alexej Popyrin (Austr.) – Norbert GOMBOS (SR) 4:6, 6:4, 6:1