Home Najdôležitejšie Gombos veľký americký talent neprekvapil: V Antverpách padol v kvalifikačnom finále

ANTVERPY – Slovenský tenista Norbert Gombos prehral vo finále kvalifikácie na turnaji European Open v belgických Antverpách, keď podľahol americkému favoritovi Jensonovi Brooksbymu.

Veľký talent amerického tenisu a aktuálne 70. hráč sveta podľa očakávania vstúpil do zápasu famózne, keď hneď zobral Gombosovi podanie a po ďalšom brejku v piatej hre razom vyhrával už 4:1. Aj keď sa Gombos zmohol na okamžitý ribrejk, zo strany Slováka už k obratu v prvom sete nedošlo a za 48 minút ho vyhral americký favorit 6:4.

Druhý set sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý, Gombos hneď v prvej hre prišiel o vlastný servis a v siedmej hre sa Brooksby dočkal ďalšieho brejku. V druhom sete sa slovenský tenista nedostal ani k jedinému brejkbalu a za 36 minút súperovi podľahol hladko 2:6.