Home Najdôležitejšie Ničí súperky na US Open. Odborník o Jamrichovej: Pripomína mu jednu z najväčších legiend!

Ničí súperky na US Open. Odborník o Jamrichovej: Pripomína mu jednu z najväčších legiend!

by Jaroslav Šípkar
Renáta Jamrichová

BRATISLAVA – Renáta Jamrichová mieri na grandslamovom juniorskom US Open k obrovskému úspechu. Ničí jednu súperku za druhou a zahrá si už vo štvrťfinále. Podľa odborníka pripomína legendárnu Martinu Navrátilovú!


Našlo Slovensko nástupníčku Habšudovej, Hantuchovej či Cibulkovej? Renáta Jamrichová má síce len 16 rokov a na nejaké závery je priskoro, no každopádne ukazuje potenciál stať sa svetovou hviezdou. Tento rok získala titul v štvorhre na grandslamovom Australian Open, na Wimbledone hrala v dvojhre semifinále a za ďalším veľkým úspechom mieri na US Open.

V New Yorku štartuje ako nasadená jednotka. Bude bojovať o postup do semifinále, v prvých troch zápasoch nestratila ani set. “Samotný fakt, že je aktuálne na US Open nasadenou jednotkou, hovorí za všetko,“ hovorí bývalý fedcupový tréner SR Štefan Čižmarovič pre portál TVNOVINY.sk.

Skúsený odborník považuje Renátu Jamrichovú za komplexnú hráčku. Vyzdvihol jej taktickú zrelosť a dokáže podľa neho skvele čítať hru súperiek. “Vo svojom repertoári disponuje mnohými technickými údermi, ktoré dokáže vhodne zaraďovať. Zlepšiť bude musieť psychickú odolnosť v dôležitých zápasových stavoch,” myslí si Čižmarovič.

Renáta Jamrichová ukazuje skutočne obrovský potenciál a dokazujú to aj slová skúseného slovenského odborníka. Ten prirovnal Jamrichovú k jednej z najväčších legiend ženského svetového tenisu. “V mnohom mi pripomína žijúcu legendu Martinu Navrátilovú“.

Jamrichová patrí na juniorskom leveli k svetovej špičke. Po úspešnej sezóne sa dá očakávať postupný prechod medzi ženy. Čo bude v tomto smere podľa Čižmaroviča kľúčové? Závisieť to podľa neho bude predovšetkým “od vhodného výberu turnajov v kombinácii s tréningovým procesom“.

V boji o semifinále sa stretne s osemnásťročnou Anastasiiou Gurevovou, ktorá je turnajovou jedenástkou.
Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 13 =