Home Správy Nezastaviteľná Sabalenková druhou finalistkou WTA turnaja vo Wu-chane

Nezastaviteľná Sabalenková druhou finalistkou WTA turnaja vo Wu-chane

WU-CHAN – Bieloruska Aryna Sabalenková zdolala v druhom semifinále WTA Premier 5 turnaja v čínskom Wu-chane (2 746 000 USD, tvrdý povrch vonku) 16. nasadenú Ashleigh Bartyovú z Austrálie 7:6(2), 6:4.

Súboj dvoch vo výbornej forme hrajúcich tenistiek s kvalitným podaním priniesol prvý brejk za stavu 2:2. Presadila sa Austrálčanka, ktorá mohla o pár minút za stavu 5:4 úvodný set doservovať. Minská rodáčka sa však zmobilizovala, vyrovnala a napokon rozhodovala skrátená hra. Sabalenková v nej povolila súperke len dva body.

Momentum mala na svojej strane, z čoho vyťažila hneď na začiatku druhého dejstva druhý dnešný brejk. Vo štvrtom geme odolala jednému, v ôsmom dvom brejkbalom a ďalšie komplikácie nedopustila. Za stavu 5:4 premenila pri vlastnom servise po pokazenom bekhende súperky hneď prvý mečbal.

• Sabalenková nastrieľala 26 víťazných úderov a spravila iba 19 nevynútených chýb
  • pomohla si 9 esami
  • po svojom 1. podaní zvládla 32 z 38 výmen

Vo svojom najväčšom kariérnom finále vyzve bieloruská tenistka Estónku Anett Kontaveitovú.