Home Správy Neuveriteľný skrat Čiliča v 2. kole Wimbledonu

Neuveriteľný skrat Čiliča v 2. kole Wimbledonu

LONDÝN – Tretí nasadený Chorvát Marin Čilič prehral v 2. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) s Argentínčanom Guidom Pellom po setoch 6:3, 6:1, 4:6, 6:7(3), 5:7.

Zápas sa začal už včera a v prvých dvoch setoch chorvátsky obor kraľoval. Nečelil žiadnemu brejkbalu a štyrikrát sa presadil na príjme. Tretí set už komplikovali dažďové prehánky. Favorit stratil rytmus a v 7. geme prišiel o podanie. Následne prišlo prerušenie, pokračovať sa mohlo až dnes.

Argentínsky ľavák set doservoval a vo štvrtom dejstve prežil niekoľko kritických momentov. Prehrával 1:3, v tajbrejku mal manko 0:2, no čoraz lepšie riternoval a vynútil si pokračovanie. V rozhodujúcej časti odvrátil za stavu 2:2 tri brejkbaly. V závere bol lepší. Pri dvoch mečbaloch na 6:4 nedokázal vrátiť servis súpera, no v 12. hre pri celkovo štvrtej možnosti uspel.

• Čilič získal o 10 fiftínov viac
  • v 2. kole Wimbledonu vypadol naposledy v roku 2013
  • vedenie 2:0 na sety nestratil od štvrťfinále Wimbeldonu 2016 proti Federerovi
  • Pella mal pred toutu sezónou na londýnskej tráve bilanciu 0:2

Skúsený Chorvát obhajoval na turnaji vlaňajšie finále. V rebríčku príde o 1155 bodov, po Wimbledone sa bude nachádzať medzi 6. – 9. pozíciou.