Home Najdôležitejšie Neuveriteľný Medvedev zdolal Djokoviča a v Cincinnati postúpil do finále

Neuveriteľný Medvedev zdolal Djokoviča a v Cincinnati postúpil do finále

by Dominika Mikušiaková

CINCINNATI – Deviaty nasadený Rus Daniil Medvedev zdolal v semifinále turnaja ATP Masters 1000 v Cincinnati svetovú jednotku Novaka Djokoviča po setoch 3:6, 6:3, 6:3.

V prvom sete stačil výborne hrajúcemu favoritovi zo Srbska brejk zo šiesteho gemu. Sám nečelil žiadnemu brejkbalu a za stavu 5:3 premenil hneď prvý setbal.

V druhom dejstve to s unavene pôsobiacim Rusom dlho nevyzeralo dobre. V piatom geme dokázal odvrátiť brejkbal, následne sa nechal ošetriť pre problémy s rukou. V závere začal hrať na väčšie riziko, za stavu 4:3 premenil víťazným riternom svoj premiérový brejkbal a druhý set následne dopodával čistou hrou.

Momentum si Medvedev preniesol aj do rozhodujúceho setu. Pokračoval v skvelom výkone, v tretej hre si pripísal ďalší úspech na príjme a z tempa nepoľavil. Na vlastnom servise bol nedotknuteľný a za stavu 5:3 ukončil zápas na podaní Djokoviča, keď premenil svoj prvý mečbal.

• Medvedev dominoval na víťazné údery 37:21
  • Djokoviča zdolal už druhýkrát za sebou, naposledy sa stretli v Monte Carle
  • zahrá si tretie finále za uplynulé tri týždne

V Cincinnati s určitosťou uvidíme premiérového víťaza na úrovni Masters 1000. Medvedev sa vo finále stretne s Davidom Goffinom.