Home Audio/video Neskutočný bojovník! Molčan bol na pokraji prehry, ale v Bosne si zahrá o finále

Alex Molčan, ATP Banja Luka, Srpska Open 2023

BANJA LUKA – Slovenský tenista Alex Molčan zabojuje na podujatí Srpska Open 2023 v bosnianskej Banja Luke o finále.

Veľký slovenský bojovník síce ovládol prvý set so srbským súperom Laslom Djerem, ktorého za 36 minút zdolal hladko 6:2, ale potom už ťahal za kratší koniec povrazu.

O osude druhého dejstva rozhodol jediný brejk, na ktorý v siedmej hre dosiahol srbský súper a podobne ako predtým Djere aj Molčan v druhom sete hodil od zlosti raketu o zem.

Veľký slovenský bojovník ale po prehratom sete zbrane nezložil a v šiestej hre rozhodujúceho dejstva na veľkú radosťs brejkol Djereho a ujal sa vedenia 4:2. Bohužiaľ súper odpovedal okamžitým ribrejkom a následne získal aj ďalšie dve hry, čím dostal momentum jasne na svoju stranu.

Molčan ale opäť ukázal veľkosť bojovníka, keď za kritického stavu 4:5 prehrával na podaní súpera už 0:30, ale dostal sa k brejkbalom a hneď druhý premenil na brejk a udržal sa v hre o postup do semifinále. Po následnom udržaní podania sa momentum otočilo v prospech slovenskej jednotky a Molčan zápas uzavrel čistou hrou na podaní súpera.

V boji o finále na slovenskú jednotku čaká víťaz súboja Damir Džumhur verzus Andrej Rjubľov.

dvojhra – štvrťfinále: Alex MOLČAN (SR) – Laslo Djere (Srb.) 6:2, 4:6, 7:5