Home Najdôležitejšie Nepochopiteľné rozhodnutie – skreč za stavu 0:5, 0:40 v treťom sete

Nepochopiteľné rozhodnutie – skreč za stavu 0:5, 0:40 v treťom sete

ACAPULCO – Ukrajinka Dajana Jastremská sa postarala nadránom o rozruch. V 1. kole WTA International turnaja v mexickom Acapulcu vzdala Portoričanke Mónice Puigovej pri mečbaloch.

Sedemnásťročná rodáčka z Odessy mala súboj s portorickou olympijskou víťazkou z roku 2016 výborne rozohratý. Prvý set získala pomerom 6:2, no favoritka sa postupne rozohrala. Druhé dejstvo patrilo Puigovej po výsledku 6:4 a v rozhodujúcej časti viedla 5:0, keď si ukrajinská tínedžerka zranila pravý členok. Po približne 10-minútovom ošetrovaní sa rozhodla v zápase pokračovať, čím si získala sympatie fanúšikov.

Len na chvíľu. Portoričanka získala tri fiftíny za sebou, viedla 40:0 a bola pripravená premeniť pri vlastnom podaní mečbal. Ukrajinka však nečakane zamierila so slzami v očiach k sieti a duel skrečovala. Na jednej strane bolo jej utrpenie evidentné, na strane druhej by však pre ňu nebolo žiadnym problémom pustiť súperke napríklad eso. Na sociálnych sieťach označilo mnoho ľudí Jastremskej správanie za nešportové.