Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Manu Fernandez)

Nemlčí ani grandslamový rekordér: Rafael Nadal reaguje na vylúčenie Ruska a Bieloruska z Wimbledonu

MADRID – Španielsky tenista Rafael Nadal kritizoval v nedeľu zákaz štartu ruských a bieloruských tenistov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. All England Lawn Tennis Club (AELTC) podľa neho zvolil najdrastickejšie riešenie situácie a dúfa, že svetové strešné organizácie nájdu spôsob, ako zvrátiť toto rozhodnutie.


Nie je to správne

„Znevýhodňuje to mojich ruských kolegov. Nemôžu za to, čo sa momentálne deje na Ukrajine. Je mi ich ľúto,“ uviedol Nadal podľa agentúry AFP. „Uvidíme, čo prinesú najbližšie týždne a či sa zomkneme my ako hráči. Toto nie je správne,“ dodal 21-násobný grandslamový šampión, ktorý plánuje na turnaji ATP v Madride súťažný návrat po šesťtýždňovej absencii spôsobenej zranením rebra.  

Organizátori Wimbledonu potvrdili minulý týždeň zákaz štartu ruských a bieloruských tenistov v reakcii na ruskú inváziu na územie Ukrajiny s podporou Bieloruska. Svoje rozhodnutie zdôvodnili zodpovednosťou za čo najúčinnejšie obmedzenie ruského celosvetového vplyvu. Zabránili tak v štarte hráčom svetového kalibru, napríklad Daniilovi Medvedevovi, Andrejovi Rubľovovi, Arine Sabalenkovej či Viktorii Azarenkovej.Kritika aj od Djokoviča a Navrátilovej

Novak Djokovič reaguje na zákaz štartu Rusov a Bielorusov na Wimbledone: Sám som dieťaťom vojny, ale…

Rozhodnutie kritizovali strešné organizácie mužského aj ženského tenisu, ako aj líder svetového rebríčka ATP Novak Djokovič či Martina Navrátilová. Bieloruská tenisová federácia (BTF) navyše avizovala ohľadom tohto zákazu právne kroky.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Magda Linettová

VIDEO Prvé veľké prekvapenie na Roland Garros: Jedna z užšieho okruhu favoritiek šokujúco končí!

PARÍŽ – Poľská tenistka Magda Linetteová sa postarala o prvé prekvapenie na tohtoročnom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + two =