Home Najdôležitejšie Nekompromisné ultimátum pre ruskú hviezdu: Ak tam budem chcieť hrať, budem si ho musieť odstrániť

Nekompromisné ultimátum pre ruskú hviezdu: Ak tam budem chcieť hrať, budem si ho musieť odstrániť

by Majo Malinovský
Veronika Kudermetovová

MADRID – Ruská svetová trinástka Veronika Kudermetovová, ktorá na prestížnom podujatí v Madride zabojuje už o finále, dostala ultimátum.


Niekdajšia členka elitnej svetovej desiatky si bude musieť vo Wimbledone odstrániť z dresu logo svojho sponzora, firmy Tatneft, ktorá je na sankčnom zozname Európskej únie. Ruskí a bieloruskí tenisti môžu tento rok štartovať na prestížnom londýnskom grandslame len pod podmienkou prísnej neutrality.

Vie, čo musí spraviť, ak si chce na Wimbledone zahrať

“Uvedomujem si, že vo Wimbledone nebudem môcť nastupovať s ruským logom. Ak tam budem chcieť hrať, budem si ho musieť odstrániť,” uviedla po osemfinálovom triumfe nad krajankou Kasatkinovou.


Wimbledon po minuloročnom vylúčení tenistov z Ruska a Bieloruska z turnaja tento rok pristúpil k miernejším podmienkam, ale stále sa reprezentanti z týchto krajín musia podriadiť určitým nariadeniam. Účastníci turnaja nesmú vyslovovať invázii Ruska na Ukrajine žiadnu podporu a tiež nesmú prijímať finančnú podporu od svojich štátov či ich spoločností. Ropná a plynárska firma Tatneft z Tatarstanu je od vlaňajšieho júna na sankčnom zozname Európskej únie.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − 7 =