Home Najdôležitejšie Nedeľa s dvoma (takmer) premiérovými titulmi na okruhu ATP

Nedeľa s dvoma (takmer) premiérovými titulmi na okruhu ATP

ČCHENG-TU/ŠEN-ČEN – Víťazom podujatia ATP World Tour 250 v Šen-Čene sa stal Jošihito Nišioka. Na turnaji ATP World tour 250 v Čcheng-tu zas nenašiel premožiteľa Bernard Tomič.

Jošihito Nišioka zdolal Pierra Huguesa-Herberta po setoch 7:5, 2:6, 6:4. Získal tak v Šen-Čene svoj prvý titul na okruhu ATP v kariére. Francúz ho neuveriteľne prestrieľal na esá 12:0. Negatívne však dominoval aj na dvojchyby v pomere 9:3.

V prvom dejstve si hráči raz vymenili servis. O triumfe Nišioku rozhodol brejk na 6:5. V druhom sete sa Francúz odpútal na 4:2 a neskôr na riterne si vynútil rozhodujúci set. V ňom si cestu k titulu zabezpečil Japonec už brejkom na 3:2. K žiadnej šanci na návrat do zápasu už súpera nepustil.

Bernard Tomič  si vo finále  podujatia v Čcheng-tu poradil s Fabiom Fogninim po setoch 6:1, 3:6, 7:6 (7). Austrálčan získal prvý titul od roku 2015. Prvý set trval iba 28 minút. Fognini sa dopustil až siedmich dvojchýb, súper ani jednej. Napriek triumfu získal Austrálčan iba deväť bodov z 32 po svojom druhom podaní. Dovedna sme videli 24 brejkbalov.

V prvom dejstve Tomič dvakrát prelomil súperov servis a poľahky triumfoval. V druhej časti si hráči raz vymenili servisy. Potom však Fognini odskočil na 5:3 a na servise si vynútil tretí set. V ňom si v úvode hráči dvakrát vymenili podania, ďalší brejk už nik nepridal a tak nasledoval tajbrejk. Fognini viedol 6:3 a mal tri mečbaly, ale nedokázal ani jeden premeniť. Potom sa k šanci za stavu 8:7 dostal Tomič a okamžite sa jej chopil a získal svoj štvrtý titul na okruhu.