Slovensko, Fed Cup, Matej Lipták
Matej Lipták a slovenský fedcupový tím (Foto: TASR - Martin Baumann)

Nečakaná správa prekvapila aj Liptáka: Slovenky opäť na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej

BRATISLAVA – Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Do Brisbane však napokon cestovať nemusia.


Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Veľká šťastena pre Slovensko

Kapitána Mateja Liptáka informácia o priamom postupe Slovenska na finálový turnaj prekvapila. „Všetko ohľadom kvalifikačného duelu v Brisbane som už mal naplánované a podohadované. Celá situácia, za ktorej to vzniklo, je veľmi smutná. Ruské tenistky za to určite nemôžu, ale okolnosti sú kritické a hrozné,“ povedal pre stz.sk k suspendácii Ruska. „Pre slovenský tím je to veľká šťastena. Je veľmi príjemné, že sa opäť môžeme zúčastniť na finálovom turnaji, aj keď za takýchto okolností. Asi najviac nás všetkých potešilo, že nemusíme letieť tak ďaleko na stretnutie,“ dodal dlhoročný slovenský kapitán.Suspendované aj Bielorusko

Správna rada Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) potvrdila zároveň suspendáciu bieloruského tímu, ktorý mal v kvalifikácii nastúpiť proti Belgicku. Austrália, Slovensko a Belgicko sa tak pripoja k vlaňajšiemu zdolanému finalistovi Švajčiarsku a predstavia sa priamo na finálovom turnaji, ktorého dejisko oznámia čoskoro. Na záverečnom turnaji ich doplnia víťazné krajiny zo zostávajúcich siedmich aprílových kvalifikačných zápasov a reprezentácia hostiteľskej krajiny.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Nick Kyrgios, Raketa

Bývalá svetová jednotka: Tenis je nudný, Federer ma nebavil, ale potom prišiel Kyrgios…

Bývalá svetová jednotka Marcelo Rios: Tenis je podľa neho nudný, hra Rogera Federera ho nebavila, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 1 =