Foto: Twitter/WTA Español

Návraty na Malorke – úspešná Lisická a kuriózne prerušenie Azarenkovej

CALVIÁ – Vracajúce sa hviezdy, Bieloruska Viktoria Azarenková a Nemka Sabine Lisická, dnes bojovali o postup do 2. kola turnaja kategórie WTA International v Calvii (226 750 USD, tráva vonku) na Malorke.

Veľká pozornosť sa upriamovala najmä na zápas Viktorie Azarenkovej. Bývalá svetová jednotka nehrala od vlaňajšieho Roland Garros, tesne pred Vianocami porodila svojho prvého syna. Dnes dlho dominovala. Jej súboj s Japonkou Risou Ozakiovou bol napokon za stavu 6:3, 4:6, 4:5 z pohľadu Bielorusky prerušený pre tmu. Rozhodnutie usporiadateľov je minimálne kuriózne. Opticky sa zdalo, že je na kurte dostatočná viditeľnosť. Pre porovnanie, v Paríži sa počas Roland Garros niekedy hrávalo až do 22:00 a letný slnovrat je až zajtra.

Prvýkrát od novembra 2016 absolvovala súťažné stretnutie Sabine Lisická, ktorá sa zotavovala zo zranenia pravého ramena. Premeneného mečbalu sa síce nedočkala, no postup si pripísala. Za stavu 6:2, 3:6 z jej pohľadu totiž musela piata nasadená Holanďanka Kiki Bertensová duel vzdať. Dôvodom bol zranený pravý členok. V zajtrajšom 2. kole nastúpi nemecká bombardérka približne o 19:00 proti Američanke Shelby Rogersovej.

https://twitter.com/sabinelisicki/status/877218377495982081

About Michal Pokrivka

Check Also

Stefanos Tsitsipas a Paula Badosová

Koniec idylky? Tsitsipas a Badosová odstránili spoločné fotografie

Rozpad hviezdneho tenisového páru? Stefanos Tsitsipas a Paula Badosová odstránili zo sociálnej siete spoločné fotografie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + seventeen =