Home Najdôležitejšie Naomi Osakovej cenzurovali účet na sociálnej sieti Weibo: Stalo sa tak po príspevku o zmiznutej Šuaj Pcheng

Naomi Osakovej cenzurovali účet na sociálnej sieti Weibo: Stalo sa tak po príspevku o zmiznutej Šuaj Pcheng

by Jaroslav Šípkar
Naomi Ósaková

Kauza okolo čínskej tenistky Šuaj Pcheng pokračuje. Najnovšie Naomi Osakovej cenzurovali účet na sociálnej sieti Weibo po tom, čo sa čínskej tenistky zastala.


Začiatkom novembra rozvírila pokojné vody svetového tenisu Číňanka Šuaj Pcheng, ktorá obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra krajiny Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia. Od zverejnenia svojho príspevku, ktorý bol mimochodom zakrátko od publikovania odstránený, o nej nikto z tenisovej komunity nepočul.

Obeťou čínskej cenzúry aj Osaková

Podporu zmiznutej čínskej tenistke vyjadrili mnohí tenisti či tenistky. Po dôkladnom vyšetrení celej kauzy volá aj šéf WTA Steve Simon. Na sociálnej sieti instagram sa k Šuaj Pcheng vyjadrila bývalá svetová jednotka Japonka Naomi Osaková, ktorá jej vyjadrila podporu. No čínske úrady cenzurovali jej účet na sociálnej sieti Weibo. Informuje o tom Ubitennis s odvolaním sa na Nikkei Asia.

Weibo je hlavná sociálna sieť v Číne a denne ju využívajú milióny ľudí. Mnohé ďalšie sociálne siete, ako napríklad twitter, sú v celej krajine zakázané. Podľa Nikkei Asia bol príspevok Osakovej na podporu Šuaj Pcheng odstránený a komentáre zakázané.

17. novembra koloval svetovými médiami list, ktorej údajnou autorkou bola Šuaj Pcheng. V mene tenistky sa v spomínanom liste uvádza, že je v poriadku a správny o sexuálnom zneužívaní zo strany vplyvného čínskeho politika nie sú pravdivé.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten − eight =