Home Najdôležitejšie Naomi Osaková po skvelom výkone zdolala Serenu a dobyla US Open

Naomi Osaková po skvelom výkone zdolala Serenu a dobyla US Open

by Jana Sedláková

NEW YORK – Japonská tenistka Naomi Osaková (20. nasadená) senzačne ovládla grandslamový US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku), keď si vo finále poradila s domácou Serenou Williamsovou (17.) po setoch 6:2, 6:4.

Japonka mala výborný štart do stretnutia, keď od stavu 0:1 uhrala päť gemov za sebou, čím prakticky rozhodla o prvom sete. Serena už len znížila pri servise na 2:5, ale rozbehnutá Osaková vo veľkom štýle doservovala prvý set, keď premenila hneď prvú šancu na jeho zakončenie.

Ešte počas prvého dejstva dostala Williamsová varovanie za nepovolený koučing. Celá situácia sa však vyhrotila v druhom sete. Američanka šla do vedenia 3:1, následne však Japonka dosiahla ribrejk. Po ňom hodila Serena raketu a dostala trestný fiftín.

Osaková šla neskôr už do brejkového vedenia 4:3. Vtedy sa hádka medzi rozhodcom a Američankou ešte viac vyostrila. Malo to za následok udelenie trestného gemu na 5:3. V ďalšej hre si Williamsová čistou hrou odservovala, ale Osakovej v triumfe už nezabránila. Japonská tenistka premenila pri servise druhý mečbal. Američanka si v závere ani nepodala ruku s rozhodcom.


Zaujalo nás:

  • Serena nakopila až šesť dvojchýb
  • premenila iba jeden z piatich brejkbalov
  • Američanka nastrieľala 21 víťazných úderov aj nevynútených chýb
  • Japonka mala túto štatistiku 16:14 v prospech víťazných úderov
  • v pondelok sa Osaková stane svetovou sedmičkou, čím o desať miest zlepší svoje doterajšie maximum

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 + thirteen =