Naomi Ósaková
Plačúca Naomi Ósaková (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

Naomi Ósaková má na krku vážne obvinenie: Bývalá svetová jednotka zrejme skončí na súde

BRATISLAVA – Bývalá japonská svetová jednotka Naomi Ósaková čelí ďalšiemu vážnemu problému.


Zrejme skončí na súde

Japonská tenisová hviezda totiž patrí k plejáde špičkových profi športovcov, ktorí sú po krachu známej kryptomenovej burzy FTX súčasťou obvinenia a žaloby. Krach burzy totiž pripravil klientov o miliardy dolárov a jedna z reklamných tvárí FTX Ósaková zrejme skončí na súde.

„FTX bola pod kontrolou neskúsených a nie práve sofistikovaných osôb. Niektoré, alebo rovno všetky z nich sa skompromitovali,“ uviedol po krachu burzy James Bromley, právny zástupca nového vedenia FTX pri prvom vystúpení pred súdom v Delaware, ktorý rieši bankrot spoločnosti a neustále pribúdajúce žaloby.

V tých figuruje aj niekoľko mien slávnych športovcov, medzi ktorými okrem basketbalovej hviezdy Stephena Curryho, hráča amerického futbalu Toma Bradyho nechýba ani Ósaková či legendárny basketbalista Shaquille O’Neil.Žaloba podaná na Floride uvádza, že spomínané hviezdy športového neba podporili svojimi tvárami spoločnosť a skrachovaná burza tak okamžite získala popularitu a dôveru u oklamaných ľudí, ktorí prišli o svoje peniaze a títo športovci sú tak podľa nich podobne ako zakladatelia spoločnosti za tieto škody zodpovedné.

Silné prepojenie so skrachovanou burzou

Samotná Ósaková má na skrachovanú burzu veľmi silné prepojenie, veď už v marci tohto roku prevzala akciový podiel v FTX a za cieľ si stanovila pritiahnuť tam čo najviac žien. „V peknom porovnaní sme videli štatistiky o tom, ako málo žien je súčasťou kryptomien, čo odráža nerovnosť, ktorú vidíme na iných finančných trhoch,“ uviedla vtedy štvornásobná grandslamová víťazka.Aj keď dnes ešte nie je známe, či Japonka za krach burzy môže prípadne ručiť aj vlastnými aktívami, spojenie s touto skrachovanou značkou, ktorá zrejme spreneverila zverené peniaze klientov, poriadne znižuje kredit zapojených športových celebrít.

Aktuálne až 42. hráčke sveta Ósakovej sa v tejto sezóne nedarilo ani na súťažných dvorcoch, keď vyhrala celkovo len 14 z 23 zápasov a okrem finále v Miami nedosiahla na žiadny výraznejší výsledok.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Nick Kyrgios

A že moje správanie bolo neúctivé? FOTO daviscupového reprezentanta Česka prinútilo reagovať Kyrgiosa

MAIA – Daviscupoví reprezentanti Česka postúpili na záverečný finálový turnaj Davisovho pohára, keď si v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − nine =