Home Australian Open Najväčší úspech slovenského mužského tenisu v histórii: Polášek dostal gratulácie od našich legiend aj STZ

Najväčší úspech slovenského mužského tenisu v histórii: Polášek dostal gratulácie od našich legiend aj STZ

by Majo Malinovský
Filip Polášek, Ivan Dodig, Trofej, Australian Open

MELBOURNE/BRATISLAVA – Reakcie slovenských tenisových osobností na deblový triumf Filipa Poláška na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.


Filip Polášek, Ivan Dodig, Trofej, Australian Open
Filip Polášek a Ivan Dodig s grandslamovou trofejou (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Dominik Hrbatý, bývalý hráč a kapitán slovenského daviscupového tímu (zdroj TASR): “Filipov zápas som sledoval cez internet, lebo som práve vtedy cestoval. Dosiahol fantastický úspech. Je to najväčší úspech slovenského mužského tenisu v histórii. Zároveň je to neuveriteľné pokračovanie jeho príbehu od návratu k tenisu. Veľmi som to Filipovi želal a som šťastný, že to dokázal. Dúfam, že to nie je posledný grandslamový turnaj, ktorý vyhral a že prídu ešte ďalšie tituly.”Karol Kučera, bývalý hráč, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport (zdroj facebook): “Obrovská gratulácia Filipovi Poláškovi a Ivanovi Dodigovi k výnimočnému úspechu – grandslamovému titulu na Australian Open. Zároveň im prajem do tejto fantasticky rozbehnutej sezóny ďalšie úspechy.”

Tibor Macko, prezident Slovenského tenisového zväzu (zdroj stz.sk): “Víťazstvo na grandslame je fantastický úspech. Blahoželám Filipovi k vynikajúcej hre a prajem mu, aby tento úspech zúročil aj na ďalších turnajoch veľkej štvorky a dosiahol ďalšie prenikavé výsledky.”Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (zdroj stz.sk): “Gratulujem Filipovi k skvelému grandslamovému víťazstvu! Je to historický úspech Filipa Poláška i celého slovenského tenisu.”

Filip Polášek, Ivan Dodig, Trofej, Australian Open
Filip Polášek a Ivan Dodig s grandslamovou trofejou (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 + fourteen =