Emma Raducanuová
Emma Raducanuová (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Najskôr senzačne ovládla US Open, teraz opäť šokovala: Raducanuová napriek životnej forme vyhodila trénera

LONDÝN – Britská tenistka Emma Raducanuová sa necelé dva týždne po senzačnom triumfe na US Open rozišla s trénerom. Osemnásťročná hráčka ukončila spoluprácu s Andrewom Richardsonom, ktorý ju viedol dva roky v juniorkách a s ktorým sa v júli znova dohodla na krátkodobom angažmáne pre americkú časť sezóny. Teraz chce nájsť niekoho s väčšími skúsenosťami z okruhu WTA.


„Hľadám niekoho, kto už na tejto úrovni pôsobil a vie, čo to obnáša,“ uviedla Raducanuová, ktoré sa k triumfu na newyorskom grandslame prebila ako prvá v histórii z kvalifikácie. „Pretože je teraz pre mňa všetko nové, potrebujem niekoho, kto už tým prešiel a pomôže mi s tým,“ dodala.

Žiadne konkrétne meno zatiaľ Raducanuová, ktorú titul na US Open katapultoval v rebríčku WTA na 22. miesto, v hlave nemá. Predpokladá, že do konca sezóny definitívne rozhodnutie o novom koučovi nepadne.Teraz sa Raducanuová vrátila po krátkej pauze k tréningu a zvažuje, kedy sa vráti k turnajom. Po návrate domov z USA si dnes zahrala v Národnom tenisovom centre v Londýne s vojvodkyňou z Cambridge Kate, ktorá je patrónkou britskej tenisovej asociácie. „Urobila na mňa veľký dojem. Bola to veľká zábava zahrať si s vojvodkyňou,“ uviedla Raducanuová.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 1 =