Home Najdôležitejšie Najprv Adria Tour, teraz Atlanta. Americký hráč bol pozitívne testovaný na COVID-19

Najprv Adria Tour, teraz Atlanta. Americký hráč bol pozitívne testovaný na COVID-19

by Roderik Pastier

Američan Frances Tiafoe porazil vo včerajšom zápase jeho krajana Querreyho, ale po zápase prišla nepríjemná správa. Tiafoe bol pozitívne testovaný na koronavírus.


Tenis mal problémy s koronavírusom na Adria Tour, teraz sa tento vírus objavil v Amerike na turnaji All- American Team Cup v juhovýchodnej časti Spojených štátov. Organizátori prišli s touto nešťastnou správou dnes ráno.

„Frances Tiafoe bol pozitívne testovaný na koronavírus. Rovnako ako všetci hráči, aj Tiafoe bol testovaný pred príchodom a rovnako po príchode do Atlanty a absolvoval denné testy, ktoré absolvuje každý hráč. Američan opustil dejisko turnaja. Po zistení týchto informácií sme okamžite podstúpili rázne kroky. Všetky miesta, kde sa tenisti zdržujú budú neustále dezinfikované, pretože chceme ochrániť ostatných hráčov a aj našich zamestnancov. Budeme sa naďalej riadiť pokynmi miestnych zdravotníckych úradov. Tiafoe bude nahradený Christopherom Eubanksom,” uviedol jeden z organizátorov.Tiafoe potvrdil správu na sociálnej sieti.

„Bohužiaľ, bol som včera v noci pozitívne testovaný na COVID-19 a musím odstúpiť z turnaja. Na Floride trénujem už dva mesiace a pred týždňom som tam absolvoval test, ktorý bol negatívny. Mám naplánovaný druhý test začiatkom budúceho týždňa, ale už som začal karanténu, ako to odporučil zdravotnícky personál tu v Atlante. Aj keď som bol tak nadšený, že sa tam môžem vrátiť, zdravie a bezpečnosť všetkých sú naďalej najvyššou prioritou,” úprimne skonštatoval Tiafoe.

zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 + 19 =