Home Najdôležitejšie Náhradný kapitán Slovenska zažije v Srbsku daviscupovú premiéru: Klein na úvod programu vyzve domácu jednotku

Náhradný kapitán Slovenska zažije v Srbsku daviscupovú premiéru: Klein na úvod programu vyzve domácu jednotku

by Majo Malinovský
Lukáš Klein, Slovensko, Davis Cup

KRALJEVO – Srbská jednotka Miomir Kecmanovič a slovenská tenisová dvojka Lukáš Klein nastúpia v piatok o 15.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu Davisovho pohára.

V druhom singli si na antuke v Kraljeve zmerajú sily Dušan Lajovič a Alex Molčan. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v hale Ibar.

Sobotňajší program otvorí o 13.00 h štvorhra, v ktorej by Srbi mali vyrukovať s tandemom Nikola Čačič, Kecmanovič. Slovenský kapitán Ľubomír Kurhajec, ktorý v zápase nahradí chorého Tibora Tótha, nominoval pár Jozef Kovalík, Igor Zelenay. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Kecmanoviča a Molčana. V záverečnej dvojhre by sa mali predstaviť Lajovič a Klein.

Víťaz zápasu v Kraljeve postúpi do septembrovej skupinovej časti finálového turnaja Davisovho pohára. Účasť v nej už majú istú vlaňajší finalisti Taliansko s Austráliou a Španielsko s Veľkou Britániou ako držitelia voľných kariet. Srbom bude chýbať líder svetového rebríčka Novak Djokovič, pre chorobu vypadol z nominácie Hamad Medjedovič.    Klein je rád, že proti Srbsku začne. “Poznám aspoň presný čas, keď nastúpim na kurt. Kecmanoviča príliš nepoznám, no je to kvalitný hráč, na Australian Open postúpil do osemfinále. Aj mne sa však v Melbourne darilo a pokúsim sa dobrú formu preniesť aj do daviscupového duelu. Antukový kurt v Kraljeve je trochu atypický,  postupne som si však na neho zvykol.”

Molčan očakáva proti Lajovičovi náročný duel. “Dobre sa poznáme z turnajov, sme kamoši, ale v zápase pôjde priateľstvo bokom. Budeme bojovať o každú loptičku a pokúsime sa domácich prekvapiť. Naše šance určite stúpli, keďže Srbi nebudú mať k dispozícii svetovú jednotku Novaka Djokoviča.”

Kurhajec zažije v Srbsku premiéru v pozícii daviscupového kapitána, keď nahradí chorého Tótha. “Je to pre mňa česť a zadosťučinenie. Kleina i Molčana poznám, v minulosti som ich viedol v Galeovom pohári. Som rád, že Luki začne, verím, že potvrdí dobrú formu z Austrálie. Trochu ma prekvapilo, že Srbi nepostavili Lasla Djereho. Majú však v tíme troch kvalitných singlistov, ktorí sú v prvej svetovej 60-ke.”   žreb kvalifikačného duelu Davisovho pohára Srbsko – SLOVENSKO:

piatok 15.00 h: Miomir Kecmanovič – Lukáš Klein, Dušan Lajovič – Alex Molčan
sobota 13.00 h: Nikola Čačič, Kecmanovič – Jozef Kovalík, Lukáš Pokorný
Kecmanovič – Molčan, Lajovič – Klein

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 + one =