Home Najdôležitejšie Nadal získal v Montreale 35. titul z úrovne Masters

Nadal získal v Montreale 35. titul z úrovne Masters

by Tomas Hmira

MONTREAL – Rafael Nadal sa stal víťazom turnaja ATP ATP Masters 1000 v kanadskom Montreale (6 338 885 USD, tvrdý povrch vonku), keď vo finále zdolal Daniila Medvedeva 6:3, 6:0.

V úvode finálového zápase Rus potvrdzoval to, čo sa pred finále čakalo. Do stretnutia vstúpil sebavedomo a so Španielom držal krok. V prvom sete nazbieral rovnaký počet víťazných úderov aj nevynútených chýb ako jeho súper, no napriek tomu prehral. Nezvládol svoj servis za stavu 1:2.

V druhom sete nedokázal zvoliť správne kombinácie úderov. K tomu sa v jeho hre začali čoraz častejšie objavovať nevynútené chyby, čo dokázal Nadal trpezlivou hrou využiť.