Home Najdôležitejšie Nadal začal na antuke suverénnym víťazstvom nad silným súperom

Nadal začal na antuke suverénnym víťazstvom nad silným súperom

MONTE CARLO – Druhý nasadený Španiel Rafael Nadal zdolal v 2. kole turnaja ATP Masters 1000 v Monte Carle (5 585 030 EUR, antuka vonku) svojho krajana Roberta Bautistu Aguta 6:1, 6:1.

Favorizovaný z dvojice Španielov mal impozantný vstup do zápasu. Nerobil žiadne chyby a po 22 minútach viedol 5:0. Bautista Agut následne čistou hrou zažehnal hroziaceho „kanára“, ale na viac sa v prvom sete nezmohol.

V druhom dejstve sa aktívnejší „Rafa“ rýchlo odpútal do vedenia 2:0. Vo štvrtom geme ustál pri svojom servise skóre 0:40, za stavu 4:1 pre zmenu 15:40 a súpera definitívne zlomil. V siedmej hre premenil na príjme víťazným volejom hneď prvý mečbal.

• Nadal získal po 1. podaní súpera až 61 percent výmen
  • odvrátil všetkých 5 brejkbalov
  • v Monte Carle zvládol 1. kolo aj pri 16. štarte

O 15. miestne štvrťfinále za sebou si to rozdá svetová dvojka s Bulharom Grigorom Dimitrovom.