Home Najdôležitejšie Nadal si finále v Barcelone nezahrá, nestačil na Thiema

Nadal si finále v Barcelone nezahrá, nestačil na Thiema

by Dominika Mikušiaková

BARCELONA – Do finále turnaja kategórie ATP 500 v Barcelone (2 746 455 EUR, antuka vonku) postúpili Daniil Medvedev a Dominic Thiem. 

V prvom semifinále zdolal siedmy nasadený Daniil Medvedev turnajovú štvorku Keia Nišikoriho po dráme 6:4, 3:6, 7:5. Prvé dva sety boli na šance na príjme chudobné a rozhodol v nich jediný brejk. O víťazovi rozhodovalo až dramatické tretie dejstvo. Medvedev v ňom dokázal zmazať manko brejku a v absolútnom závere struhnúť víťazstvo na svoju stranu.

V druhom semifinále si Dominic Thiem poradil z najvyššie nasadeným Rafaelom Nadalom v dvoch setoch 6:4, 6:4.  Rakúšan bol v celom zápase lepším hráčom na kurte. Bol aktívnejší, menej kazil a lepšie servoval. Jediné komplikácie zažil pri servise na víťazstvo. Prehrával už 0:40, s veľkým prehľadom však všetky brejkbaly odvrátil a následne premenil svoj hneď prvý mečbal. Nadal v zápase čelil dovedna 12 brejkbalom, o podanie prišiel dvakrát. To Thiemovi k dvojsetovému triumfu stačilo. Vo vzájomnej bilancii znížil na 4:8, pričom všetky jeho výhry prišli na antuke.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × three =