Home Najdôležitejšie Nadal po prekvapivej prehre mal aj dobrú správu: Do začiatku US Open ma čaká ešte veľa roboty

Nadal po prekvapivej prehre mal aj dobrú správu: Do začiatku US Open ma čaká ešte veľa roboty

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

WASHINGTON – O veľké prekvapenie sa vo Washingtone postaral Juhoafričan Lloyd Harris, ktorý vyradil najvyššie nasadeného Španiela Rafaela Nadala 6:4, 1:6, 6:4.


https://www.youtube.com/watch?v=hIPn0b5nIig

Harris v desiatom geme tretieho setu po úspešnom lobe premenil hneď prvý mečbal. Pre Nadala to bol prvý turnaj od skončenia Roland Garros, v ktorom v semifinále nestačil na Srba Novaka Djokoviča.

Do US Open ešte veľa roboty

“Lloyd počas celého zápasu výborne servoval. Mne v záverečnom geme duelu úplne odišlo prvé podanie. Do začiatku US Open ma čaká ešte veľa roboty, je čo zlepšovať,” priznal Nadal, ktorý sa vrátil do súťažného kolotoča po dvojmesačnej prestávke.Nadal neodohral vôbec zlý zápas o čom svedčí výrazne kladná bilancia víťazných úderov k nevynúteným chybám (26:11), Harris bol na tom len o niečo lepšie (38:21). Rafa ale odohral len svoj druhý zápas v priebehu 55 dní a noc pred súbojom s Harrisom bojoval v epickom súboji so Sockom a tiež zranením nohy.

Najlepšia správa

“Bol som pripravený,” povedal Španiel. “Najpozitívnejšou správou je, že moja noha bola na tom dnes lepšie ako včera, takže to je tá najlepšia správa,” uviedol k zraneniu, ktoré ho trápilo v súboji so Sockom. “Hral som proti hráčovi, ktorý hral naozaj dobre,” dodal. “Taký je šport. V kľúčových momentoch nemôžete robiť chyby a myslím, že ja som bol v posledných zápasoch trochu nervóznejší. Môj servis nefungoval ako mal a to je celé. On to skvele zahral a je to pre neho veľké víťazstvo,” pochválil veľký triumf súpera španielsky matador.

Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Nick Wass)Harris dosiahol kariérny triumf

Harrisova výhra nad svetovou trojkou je najväčším triumfom jeho doterajšej kariéry. “Je úžasné zdolať tu hráča jeho kalibru a triumf nad ním je špeciálnym momentom v mojej kariére. Asi najväčšie víťazstvo, aké som kedy dosiahol,” uviedol po zápase šťastný víťaz. “Dosiahnuť to pred všetkými týmito fanúšikmi je skvelé,” dodal Harris.

“Druhý set nebol zlý, myslím si, že to bolo o jednom dvoch bodoch, ktoré rozhodli,” povedal Harris v rozhovore. “Vedel som, že musím byť trochu trpezlivejší a o niečo pevnejší. O to som sa pokúsil v treťom sete a skutočne sa to vyplatilo,” dodal.

Lloyd Harris
Lloyd Harris (Foto: TASR/AP – Nick Wass)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six + 5 =