Foto: Youtube

Na ITF turnaji v Le Havre sa zrodil neuveriteľný rekord v počte dvojchýb

LE HAVRE – V nedeľňajšom 2. kole kvalifikácie ITF turnaja vo francúzskom Le Havre (15 000 USD, antuka v hale) zaznamenala domáca Esther Thébaultová rekordný počet dvojchýb.

Neznáma Francúzka, ktorá oslávi 12. mája 20. narodeniny, sa zapísala spôsobom, aký bude ťažké prekonať. Proti krajanke Emmanuelle Girardovej sa dopustila 42 dvojchýb! Preto prehrala tesne 7:6(5), 4:6, 5:7. Girardová takto zaváhala iba 4-krát. Je pritom jasné, že Thébaultová bola v medzihre lepšia. Na celkový počet získaných fiftínov zaostala iba 118:119. Po prvom servise zvládla 42 z 53 výmen, jej súperka 44 z 85. Zaujímavé je, že zapojenie prvého podania bolo na úrovni 46 percent, druhého 32 percent.


Doterajší rekord držala oficiálne Anna Kurnikovová. Ruská kráska spravila na Australian Open 1999 v jednom stretnutí 31 dvojchýb. Miho Saekiovú z Japonska však v 2. kole zdolala 1:6, 6:4, 10:8.

Francúzske ITF turnaje sa stali v posledných týždňoch liahňou bizarných rekordov. Len nedávno sme informovali o treťom zlatom zápase tenisovej histórie, ktorý sa zrodil v Poitiers (viac: Zlatý zápas – vo Francúzsku sa zrodila obrovská rarita).

About Michal Pokrivka

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 5 =