Home Najdôležitejšie Murray sa dočkal na Malorke prvej výhry od operácie, čaká ho Gombos

Murray sa dočkal na Malorke prvej výhry od operácie, čaká ho Gombos

MANACOR – Na voľnú kartu hrajúci Brit Andy Murray deklasoval v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 na Malorke (46 600 EUR+H, tvrdý povrch vonku) Imrana Sibilleho z Francúzska 6:0, 6:1.

Duel bývalej svetovej jednotky a 17-ročného mladíka bez renkingu bol od začiatku jasnou záležitosťou favorita. V úvodnom sete stratil len tri fiftíny a súperovi uštedril „kanára“ za 19 minút.

V druhom dejstve sa obraz hry nijak nezmenil. Brit bol o niekoľko úrovní lepší a mladého Francúza naďalej valcoval. Napokon mu za stavu 5:0 pustil aspoň čestný gem, no vzápätí stretnutie skúsene doservoval.

• Murray hral prvý challengerový zápas od októbra 2005
  • stal sa prvou bývalou svetovou jednotkou hrajúcou na tejto úrovni od štartu Rakúšana Thomasa Mustera v Salzburgu 2011
  • vyhral prvý singlový zápas od 1. januára, keď zdolal v austrálskom Brisbane domáceho Jamesa Duckwortha
  • Sibillemu povolil len 14 fiftínov

V 2. kole čaká bývalú svetovú jednotku slovenská turnajová trojka Norbert Gombos.