Home Najdôležitejšie Moutet stratil trpezlivosť. Internetových hrdinov má dosť

Moutet stratil trpezlivosť. Internetových hrdinov má dosť

by Michal Pokrivka

RIO DE JANEIRO – Francúz Corentin Moutet hral tento týždeň na turnaji kategórie ATP 500 v brazílskom Riu de Janeiro. Vypadol v 1. kole a spustila sa lavína nenávisti.

V 1. kole sa prehra 6:1, 6:7(1), 6:3 v súboji proti Federicovi Coriovi z Argentíny rozhodne nečakala. Súper, brat slávneho Guillerma Coriu, však má svoju kvalitu a po dobrom výkone jednoducho Mouteta zdolal. Vysvetlite to však stávkarom.

„Nechcem sa sťažovať. Sledujem však, že ľudia prestávajú byť voči sebe milí. Je jedno, či hovoríme o tenistoch, umelcoch alebo politikoch. Sociálne siete sú presiaknuté urážkami, nadávkami a kritikou, ktoré v bežnom živote nepočujete,“ cituje Francúza portál Tennis World.

„Slová majú svoju váhu. Niektorí ľudia by najradšej dourážali celý svet. Už mám toho dosť, na Twitteri (sociálna sieť) končím. Mnohí ľudia sú závistliví a negatívni,“ mrzí Mouteta a dodáva, „na túto sociálnu sieť som sa pripojil s cieľom informovať o svojom živote, hoci to mnohých nezaujíma. Takto to však nejde. Každý týždeň sa mi niekto vyhráža. Po troch rokoch som pochopil, že na sociálnych sieťach nie je nič pozitívne. Každý sa tam môže vyjadriť o hocičom bez toho, aby tomu rozumel.“Na záver znechutený Moutet dodal: „Prečo niekto uráža moju rodinu? Prečo mi prajú zranenie? Žiadnemu stávkarovi som nesľúbil, že konkrétny zápas vyhrám. Ja keď prehrám, neurážam ani súpera ani rozhodcu. Je to ich problém.“

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + one =