Patrick Mouratoglou, Serena Williamsová
Patrick Mouratoglou a Serena Williamsová (Foto: TASR/AP - Mark Schiefelbein)

Mouratoglou a Woodbridge sa pohádali na twitteri ohľadom legalizácie koučovania počas zápasov

Uznávaný tréner Patrick Mouratoglou a legenda štvorhry Todd Woodbridge sa pohádali na twitteri ohľadom legalizácie koučovania počas zápasov.


Majiteľ prestížnej tenisovej školy a bývalý tréner Sereny Williamsovej Patrick Mouratoglou komentoval rozhodnutie ATP legalizovať koučovanie hráčov počas zápasov. „Blahoželám ATP za legalizáciu praxe, ktorá sa používa takmer v každom zápase po celé desaťročia. Už nebude žiadne pokrytectvo,“ napísal Mouratoglou na twitteri.

Komentár francúzskeho odborníka vyvolal hádku s Toddom Woodbridgeom, 16-násobným grandslamovým šampiónom v štvorhre. „Je veľmi znepokojivé, že taký známy tréner otvorene priznáva, že tak dlho porušoval pravidlá nášho športu,“ napísal Woodbridge na svojom twitteri.

„Od teba to vyznieva obzvlášť zle, Todd. Prečo popieraš dôkazy o tom, že koučovanie na kurtoch prebieha každý deň? Zámerne sa ma snažíš postaviť do zlého svetla a obviňovať ma. To je znepokojujúce. A mimochodom, nauč sa čítať. Nikdy som nenapísal, že to robím,“ odpovedal Mouratoglou.

Nové pravidlá ohľadom povolenia koučingu počas zápasov vstúpia do platnosti po grandslamovom Wimbledone.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − two =