Home Najdôležitejšie Moška, Kužmová a Mihalíková priali Slovensku iného súpera: Horšie to dopadnúť nemohlo

Moška, Kužmová a Mihalíková priali Slovensku iného súpera: Horšie to dopadnúť nemohlo

by Majo Malinovský
Viktória Kužmová

PRAHA – Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe.


Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti – hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

Jeden z najťažších možných súperov

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku výsledok žrebu veľmi nepotešil. “Dostali sme jedného z najťažších možných súperov. Austrália má veľmi silný tím na čele so svetovou jednotkou Ashleigh Bartyovou, ktorá na finálovom turnaji v Prahe tento rok neštartovala. Aj bez nej postúpili Austrálčanky do semifinále, čo svedčí o ich kvalite. Každý zápas sa však začína za stavu 0:0. Verím, že dievčatá zabojujú a pokúsia sa prekvapiť. Vzhľadom na termín zápasu predpokladám, že domáce si zvolila tvrdý povrch, hrajú však dobre na všetkých,” uviedol Moška.Kužmová si želala iného súpera

Aj Viktória Kužmová si želala iného súpera. “Čo sa týka cestovania, horšie to dopadnúť nemohlo. Nedokážem si ani predstaviť dve cesty do Austrálie v priebehu troch mesiacov. Bude to veľmi náročné,” zareagovala pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu na žreb Kužmová, ktorá sa v tímových súťažiach cíti ako ryba vo vode. “Austrália má vo svojich radoch skvelé hráčky, aj v Prahe boli teraz v semifinále. Uvidíme, kto v tom čase za nich nastúpi. Myslím si, že nás čaká stretnutie na harde,” dodala zverenka Tomáša Hrunčáka.

Mihalíková chcela hrať doma

Tereza Mihalíková by privítala, keby Slovenky mali v apríli výhodu domáceho prostredia. “Radšej by sme hrali doma, žreb však rozhodol ináč. Austrália je veľmi ťažký súper a je veľmi pravdepodobné, že proti nám nastúpi aj Bartyová, ktorá je svetovou singlovou jednotkou i kvalitnou deblistkou. Nikto ešte nevie, či budeme musieť po prílete do Austrálie podstúpiť aj karanténu. Bude to ešte zaujímavé,” povedala bývalá úspešná juniorka.Austrálskou dvojkou je Alja Tomljanovičová, 43. hráčka svetového rebríčka WTA bola v Prahe pri neúčasti Bartyovej tímovou jednotkou. V prvej stovke je ešte Astra Sharmová, ktorej patrí 99. priečka. Storm Sandersová je 121. V deblovom rebríčku je najvyššie skúsená Stosurová, ktorá figuruje na 26. pozícii.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × three =