Home Najdôležitejšie Molčan zlomil negatívnu sériu štyroch prehier: V Rakúsku zdolal favorizovaného Francúza

Alex Molčan, Roland Garros 2023

KITZBUHEL – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP v Kitzbüheli. V úvodnom kole zdolal Francúza Lucu Van Asscheho 6:4, 6:3.

Molčan už v úvodnom geme prelomil servis súpera, keď sa mu podarilo premeniť v poradí štvrtý brejkbal. Na servise hral spoľahlivo, Francúzovi počas celého setu povolil len dve brejkbalové príležitosti, ktoré van Assche nezužitkoval. Slovenský tenista sa tak po 47 minútach ujal vedenia v zápase výsledkom 6:4.

Podobná situácia sa mohla zopakovať aj v druhom dejstve, Molčan mal opäť v prvom geme na returne štyri brejkbaly, tentokrát však zostali nevyužité. Mrzieť ho to nemuselo, o 2 gemy neskôr na príjme brejkol súpera a zápas doviedol do víťazného konca.

Jeho ďalším súperom bude domáci Rakúšan Sebastian Ofner.