Home Najdôležitejšie Molčan v trápení pokračuje aj v novom roku: Favorizovaná slovenská jednotka s kvalifikantom neuhrala ani set

Alex Molčan, US Open 2023

CANBERRA – Slovenský tenista Alex Molčan pokračuje v trápení aj v úvode nového roka.

Stále najlepší slovenský singlista v rebríčku ATP a turnajová osmička prekvapivo na challengerovom hardovom podujatí v austrálskej Canberre skončil hneď na rakete kazašského kvalifikanta a aktuálne až 190. hráča sveta Denisa Jevsejeva.

Molčan súperovi vo vyrovnanom dueli podľahol za hodinu aj 26 minút po setoch 5:7, 4:6, keď na brejk premenil len dva za piatich ponúknutých brejkbalov, jeho súper z rovnakého počtu využil až štyri z nich a k postupu do osemfinále si pomohol aj ôsmimi esami.

Pre stále sa trápiaceho Molčana to bola už tretia prehra po sebe a v ani jednom z týchto duelov dokonca nezískal ani set. Celkovo slovenská jednotka prehrala štyri z posledných piatich duelov a ani vstup do nového roka tak Molčanovi nevyšiel.

Alex Molčan (8.) – Denis Jevsejev (Kaz – Q) 5:7, 4:6 za hodinu aj 26 minút