Home Najdôležitejšie Molčan skvele odštartoval prípravu na US Open: V Montréale vyradil bez straty setu amerického favorita

Mackenzie McDonald

MONTRÉAL – Slovenský tenista Alex Molčan zvládol úvodnú prekážku na prestížnom podujatí v kanadskom Montréale s celkovou dotáciou viac ako 6,5 milióna amerických dolárov.

Slovenská singlová jednotka Molčan v dueli, ktorý kvôli dažďu začal v Kanade s poriadnym oneskorením, vyradil favorizovaného amerického súpera Mackenzieho McDonalda v dvoch setoch 7:6(1), 6:4.

Molčan si síce v jedenástej hre ako prvý v zápase stratil podanie, ale dokázal odpovedať ribrejkom a v tajbrejku už jasne dominoval (7:1). V druhom sete sa v piatej hre Molčan dočkal brejku a v podstate ten rozhodol. V desiatej hre síce pri podávaní na víťazstvo Slovák čelil aj trom brejkbalom súpera, ale všetky odvrátil a tretí mečbal v hre premenil na víŤazstvo v zápase.

Čaká ho Ruud

Molčan, ktorý na postup do druhého kola potreboval hodinu aj 47 minút sa v ďalšom kole stretne s turnajovou štvorkou a aktuálnou svetovou sedmičkou Casperom Ruudom z Nórska, ktorý mal na úvod voľný žreb a s ktorým má Molčan vyrovnanú vzájomnú bilanciu 1:1, ale obidva súboje sa odohrali na antuke.