Home Najdôležitejšie Molčan si v Umagu o ďalšie semifinále nezahrá: Favorizovaná slovenská jednotka neudržala vedenie

Alex Molčan

UMAG – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 2. kole dvojhry na antukovom turnaji ATP v Umagu.

Ako nasadená päťka podľahol Španielovi Robertovi Carballesovi Baenovi 6:3, 2:6, 3:6. Súperovi neodplatil prehru z kvalifikácie na podujatie Masters 1000 v Madride.

Molčan síce hneď v prvej hre zápasu stratil svoje podanie, ale následne parádnym obratom otočil vývoj stretnutia a za hodinu aj tri minúty získal prvý set 6:3.

Potom už ale mal navrch španielsky súper, ktorý v druhom sete nestratil ani jedno vlastné podanie a dvakrát dokázal brejknúť Molčana. Slovenská jednotka síce tretí set začala brejkom, ale v šiestej a ôsmej hre Molčan prišiel o svoj servis a Španielovi tak neodplatil prehru z tohtoročnej madridskej kvalifikácie.

dvojhra – 2. kolo: Roberto Carballés Baena (Šp.) – Alex MOLČAN (SR-5) 3:6, 6:2, 6:3

Zdroj: TASR, ts