Home Audio/video Molčan si splnil povinnosť a poslal Slovákov v Grécku do vedenia: Nedovolil som mu, aby sa dostal k svojej hre

Molčan si splnil povinnosť a poslal Slovákov v Grécku do vedenia: Nedovolil som mu, aby sa dostal k svojej hre

by Majo Malinovský
Alex Molčan

ATÉNY – Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára nad domácim Gréckom 1:0.


O prvý bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v Aténach postaral Alex Molčan, ktorý deklasoval Alexandrosa Skorilasa 6:1, 6:1. V druhom singli nastúpili proti sebe Stefanos Tsitsipas a Lukáš Klein.

Molčan od úvodných minút duelu so Skorilasom potvrdzoval úlohu favorita. Najlepší slovenský singlista trikrát prelomil podanie súpera a v prvom sete si vybudoval rozhodujúci náskok 5:1. Skorilas, ktorý je vo svetovom rebríčku ATP o vyše 600 miest nižšie ako Molčan, pôsobil nervóznym dojmom. Nefungovalo mu prvé podanie a vo výmenách robil príliš veľa nevynútených chýb.

Aj druhé dejstvo bolo v réžii slovenskej jednotky, ktorej vychádzali kombinácie úderov. Vďaka brejku vo štvrtom geme odskočil Molčan Grékovi na 3:1 a zápas už s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:1 premenil vďaka esu hneď prvý mečbal a pripísal si na konto tretie daviscupové víťazstvo.

Molčana potešil zisk prvého bodu

“Hral som maximálne koncentrovane. Snažil som sa nepozerať na to, že vo svetovom rebríčku som oveľa vyššie ako moj súper. Títo hráči sa často dokážu pred búrlivým domácim publikom vyhecovať, no nedovolil som mu, aby sa dostal k svojej hre. Hrať na historickom, krásnom štadióne bol pre mňa veľký zážitok. Teší ma, že som získal prvý bod, dúfam, že Lukimu sa teraz bude hrať ľahšie,” uviedol Molčan v prvom pozápsovom interview.      Proti Skorilasovi nemusel siahnúť na dno síl. “Zápas bol pomerne v poriadku, aj keď som nepredviedol úplne svoj najlepší tenis. Nebolo to však potrebné. Dôležité bolo, aby som spravil čo najmenej chýb, myslím si, že to splnilo svoj účel. Nemalo význam niečo vymýšľať. Súper bol totiž dosť vystresovaný a uľahčil mi cestu k víťazstvu,” zdôraznil Molčan.     

duel 1. svetovej skupiny Davisovho pohára:
Grécko – SLOVENSKO 0:1 po úvodnej dvojhre
Alexandros Skorilas – Alex Molčan 1:6, 1:6
nasleduje Stefanos Tsitsipas – Lukáš Klein

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + 17 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy