Home Najdôležitejšie Molčan si o štvrťfinále nezahrá: Slovenská jednotka v Čile na úspešnú kvalifikáciu nenadviazala

Alex Molčan, US Open 2023

SANTIAGO – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 1. kole dvojhry na antukovom turnaji ATP v čilskom Santiagu.

V pozícii kvalifikanta prehral s Argentínčanom Federicom Coriom za hodinu aj 37 minút v dvoch setoch 1:6, (1)6:7 a o štvrťfinále si tak na antukovom podujatí s dotáciou 742 350 USD nezahrá.

Molčan po hladko prehratom úvodnom dejstve v druhom sete nevyužil sľubný náskok 3:1 a v tajbrejku proti aktuálne 88. hráčovi sveta ťahal jednoznačne za kratší koniec povrazu. Coria sa po výhre v Santiagu ujal vo vzájomnej bilancii s Molčanom vedenia 3:2. Slovenská singlová jednotka nenadviazala na dve výhry z kvalifikácie.

dvojhra – 1. kolo: Federico Coria (Arg.) – Alex MOLČAN (SR) 6:1, 7:6 (1)

Zdroj: TASR, ts