Home Audio/video Molčan po životnej výhre o taktike, ktorú s Beckom na kanadskú hviezdu ušili: Splnilo to ten cieľ

Molčan po životnej výhre o taktike, ktorú s Beckom na kanadskú hviezdu ušili: Splnilo to ten cieľ

by Majo Malinovský
Alex Molčan

MARRÁKEŠ – Slovenský tenista Alex Molčan získal vo štvrtok jeden z najcennejších skalpov vo svojej doterajšej kariére.


V 2. kole dvojhry na turnaji ATP v marockom Marrákeši zdolal najvyššie nasadeného Kanaďana Felixa Augera-Aliassimea po tuhom boji 6:4, 2:6 a 7:6 (7). Súperom slovenskej singlovej jednotky v boji o postup do semifinále bude v piatok šiesty nasadený Holanďan Botic Van de Zandschulp.

VIDEO Fantastický Molčan s kariérnym skalpom: V Maroku šokoval svetovú deviatku!Splnilo to cieľ

Molčan vstupoval do zápasu s deviatym hráčom svetového rebríčka s taktikou, ktorú s trénerom Karolom Beckom cielene na Kanaďana ušili. “Som veľmi rád, že sa mi podarilo zvíťaziť nad hráčom Top 10. Chcel som mu to hrať viac do bekhendu, aj keď to nie je vôbec jednoduché, pretože z forhendu dokáže vyvinúť obrovský tlak a potom je ťažké sa do toho bekhendu dostať. V určitých momentoch zápasu sa mi to podarilo a splnilo to ten cieľ. Takticky som zápas zvládol veľmi dobre,” povedal pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ).Odvrátil dva mečbaly

Dvadsaťštyriročný Molčan odvrátil v zápase dva mečbaly súpera. “Felix je neskutočne kvalitný hráč, nemal som čo stratiť. Vedel som, že do poslednej lopty budem bojovať. Na prvom mečbale urobil chybu z forhendu, čo mi veľmi pomohlo. Pri druhom sme boli vo výmene obaja opatrní, nikto nechcel urobiť chybu. Potom som dostal šancu na forhend po čiare, kde to lízlo čiaru. Som veľmi rád, že to takto dopadlo. Veľmi ďakujem tenisovému aj kondičnému trénerovi, na kurte sa odzrkadľuje tvrdá práca, ktorú na tréningoch odvádzame. Teraz musím dobre zregenerovať a podať v najbližšom zápase čo najlepší výkon. Teším sa na to a budem makať ďalej.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

8 + 8 =