Home Najdôležitejšie Molčan na Wimbledone skončil na prvej prekážke: So švédskym súperom neuhral ani set

Alex Molčan, Wimbledon 2023

LONDÝN – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Švédovi Mikaelovi Ymerovi podľahol 3:6, 3:6, 4:6.

Na trávnatých dvorcoch All England Clubu tak nenadviazal na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď v premiére v hlavnej súťaži postúpil až do 3. kola.

Ymer hneď v úvodnom geme čistou hrou prelomil Molčanovo podanie, po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0 a v ďalšom priebehu setu mu stačilo držať si servis. V druhom dejstve si Švéd vďaka rýchlemu brejku vybudoval rozhodujúci náskok 3:0. Ymer výborne servoval, hral rýchlo a nepúšťal Molčana do dlhších výmen.

V treťom sete držal najlepší slovenský singlista so súperom krok do stavu 3:3. V siedmom geme opäť stratil podanie a Ymer už dotiahol zápas do víťazného konca. V desiatom geme premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a vyhral prvý vzájomný súboj s Molčanom.

muži – dvojhra – 1. kolo: Mikael Ymer (Švéd.) – Alex MOLČAN (SR) 6:3, 6:3, 6:4