Home Najdôležitejšie Molčan ďalšiu prehru nepripustil: So semifinalistom Rolad Garros nestratil ani set

Alex Molčan, Slovensko, Srbsko, Davis Cup, Davisov pohár

SANTIAGO – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP v čilskom Santiagu.

V prvom kole ako nasadená dvojka zdolal semifinalistu Rolad Garros z roku 2018 Taliana Marca Cecchinata za hodinu aj 25 minút 6:2 a 7:6 (4) a po dvoch prehrách sa na obľúbenej antuke konečne dočkal triumfu.

Molčan po hladko získanom úvodnom dejstve za stavu 5:4 v druhom sete podával na víťazstvo v zápase, ale o podanie si prišiel a osude druhého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V tom ale Molčan zvíťazil 7:4 a vybojoval si postup do kvalifikačného finále, v ktorom naňho čaká kvalifikačná šestka Argentínčan Facundo Bagnis.