Home Správy Molčan v 2. kole v Ču-chaji po tuhom boji nestačil na bývalého člena top 10

Molčan v 2. kole v Ču-chaji po tuhom boji nestačil na bývalého člena top 10

by Dominika Mikušiaková

ČU-CHAJ – Alex Molčan nestačil v 2. kole turnaja ATP Challenger 80 v Ču-chaji (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku) na turnajovú dvojku Cyperčana Marcosa Baghdatisa po setoch 5:7, 6:3, 2:6.

Prvý set mal slovenský tenista rozbehnutý dobre. V treťom geme si pripísal brejk a výhodu si dlho držal. Za stavu 5:4 išiel podávať na víťazstvo v sete, prišlo však prvé zaváhanie na podaní. Vzápätí nevyužil brejkbal a za stavu 5:6 prišiel o servis čistou hrou.

V druhom dejstve Alex prehrával už 0:3, predviedol však parádny obrat. Súperovi už nepovolil ani gem a sériou šiestich gemov si vynútil rozhodujúci set.

V ňom držal s favorizovaným Cyperčanom krok iba v úvode. Vo štvrtom geme nevyužil šancu na príjme a v závere už jasne dominoval Baghdatis.

• na esá dominoval Baghdatis 6:4