Home Správy Mimoriadna dráma na úvod, Cibulková do 2. kola Wimbledonu

Mimoriadna dráma na úvod, Cibulková do 2. kola Wimbledonu

by Tomas Hmira

LONDÝN – Dominika Cibulková postúpila do 2. kola Wimbledonu, keď zdolala Andreu Petkovičovú 6:3, 3:6, 9:7. Pretrhla tak šnúru štyroch nezdarov za sebou.

Slovenke vstup do stretnutia vôbec nevyšiel. Pri pokuse o zrýchlenie hry končili jej loptičky v aute. Nemka rýchlo uspela na riterne a vypracovala si náskok 3:0. Od tohto stavu Cibulková výrazne spresnila hru a získala 6 gemov za sebou.

Aj v druhej časti sa Petkovičová rýchlo odpútala na 3:0. Nasadená osmička si zobrala jeden servis späť, no rovnaký scenár ako v prvom sete sa nekonal. Za stavu 3:5 prepálila pri setbale jednoduchý forhend do autu.

V rozhodujúcom sete neznamenal servis výhodu ani pre jednu tenistku. Až v šiestom geme si Cibulková ako prvá postrážila podanie a zvyšovala na 4:2. Za stavu 5:4 Slovenka nepremenila 3 mečbaly. V jedenástom geme čistou hrou uspela na príjme, následne nevyužila ani štvrtý mečbal. V trinástom geme premenila štvrtý brejkbal a po tretí raz šla podávať na víťazstvo v zápase. Nemka do tretice vyrovnala. Nezvyčajnú drámu ukončila Cibulková za stavu 8:7, keď premenila v poradí šiesty mečbal.